PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=124098}
7,6 218 651
ocen
7,6 10 1 218651
7,9 41
ocen krytyków
Wesele
powrót do forum filmu Wesele

Jak dla mnie rewelacja! Prawdziwa karykatura Polskiej wsi, Polskiej rzeczywistości, Polskich przekrętów, Polskiego chamstwa pijactwa itp. Genialne ostre, bulwersujące dialogi, niezwykła muzyka, wspaniały humor, fenomenalne aktorstwo każdego bez wyjątku i te ciekawe, niesamowite wątki!! Dla nnie rewelacja Samarzowski pokazal kawał dobrego kina.

ocenił(a) film na 10
zegan333

Przymiotniki z małej litery, ale gimbo-patrioci tego nie czają.

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 9
yossarian84

Lepszy gimbo-patriota od spamiarza. Załóż temat na forum języka polskiego i tam się żal, ew. dopisuj takie uwagi tutaj, JEŚLI masz coś istotnego do powiedzenia na temat TREŚCI komentarza, do którego się odnosisz

ocenił(a) film na 10
zegan333

Podobnie bym napisał, każdy jeden gest każdego aktora to majstersztyk, idealnie zagrany, zrobiony film ! BRAVO

ocenił(a) film na 10
UPADLY_WIDZ

Bardzo przypomina mi Dziędziel innego aktora który szczyt kariery przypadł dość późno Nielsena.

ocenił(a) film na 7
zegan333

Nie wiem na jakie wesela chodziłeś, ale tak one wyglądały jakieś 20-30 lat temu.

ocenił(a) film na 8
baba_yaga

Chyba u ciebie w PGRze.

ocenił(a) film na 7
sb78

Lepszy mój PGR, niż twoja umysłowa wiocha.

ocenił(a) film na 6
baba_yaga

teraz wesela a jakies 15 lat temu to zupelnie inna bajka, przede wszystkim mniej ludzie pija i mniej ludzi pije kiedys to po kolei wszyscy sobie polewali wodki nie nadazali nosic. a teraz lampka wina troche soczku jakies drinki.

ocenił(a) film na 10
lexusss2012

Kiedyś wesela trwały po dwa nawet trzy dni każdy szlał na całego do samego rana i poprawiał w poprawiny a dziś jak jedna osoba się zbiera to za nią jeszcze kilka par idzie do domu a na poprawiny nie dużo osób zasiada.Muzyka jest często od DJ niż zespołu więc teraz jest tak że bardziej na wselach można się poczuć jak na dyskotece niż weselu.

ocenił(a) film na 8
zegan333

Tego mi brakuję, teraz wesele kończy się o 4 rano i wszyscy do domu. Poprawiny są tylko symboliczne, połowy ludzi nie ma a jak są to tylko siedzą.

ocenił(a) film na 8
p98

Jakbym miała sobie wyobrazić takie wesele jak filmie... To wolę subtelne przyjęcie, gdzie każdy jest kulturalny :)

ocenił(a) film na 8
Basix3

A ja nie.

ocenił(a) film na 9
p98

Ja też nie. Super wesela z lat 80-tych i 90 -tych to jest to ! Ale to już raczej nie wróci niestety...

ocenił(a) film na 8
raffaello_od_ferrero

Racja, najwyżej nigdy się nie ożenię z Basix3.

ocenił(a) film na 10
lexusss2012

Jest to doskonałe przedstawienie Polaków w tym filmie to taka satyra która przedstawia uroki wesel na wsiach

Koneser_Kielce

kiedy takie wesela były na wsi, może w latach 70? od 1990 byłem na ponad 200 żadne nie było podobne do tego wydumanego z palca

zegan333

Szkoda tylko że szczur gra w tym filmie , jak dla mnie film rewelacja

zegan333

Żydostwo światowe opluwa Polaków robiąc z nas zoologicznych morderców, Niemcy, Rosja, Ukraińcy darzą nas - delikatnie mówiąc - niechęcią, to "rewelacyjnie" i Smarzowski wie, jakie filmy dzisiaj trzeba robić, by bez żenady wkręcić się w machinę antypolskiej propagandy, nie tylko "Weselem", ale i "Domem złym", też dziejącym się na wsi. Nasuwa się pytanie-refleksja: dlaczego państwo francuskie, niemieckie, ukraińskie, żydowskie nie dofinansowuje wybryków ich filmowych miernych karierowiczów jak Smarzowski szkicujących obraz ich obywateli jako półdzikich troglodytów? Odpowiedź, Panie zegan333, jest prosta: bo tamte państwa szanują swoich obywateli, swój naród. "Polskiej rzeczywistości, Polskich przekrętów, Polskiego chamstwa pijactwa"... Hmm, jak widać, pożytecznych idiotów lub też - chciałbym w to wierzyć - gołowąsów mających nikłą wiedzę o polityce historycznej nie brakuje.

ocenił(a) film na 10
JackHolborn

jego filmy w większości są o tobie. o takim polaczku, w którym rodzi się mały hitlerek, za każdym razem, kiedy ktoś raczy mieć czelność obiektywnie skrytykować wady tego niezbyt światłego narodu

Ush

Filmy takich jak Smarzowski mają na celu zaspokoić zapotrzebowanie naszych wrogów na antypolską propagandę. Najlepiej jak dla uwiarygodnienia tezy podejmie się tego czystej krwi Polak, Smarzowski, a jeszcze lepiej za pieniądze PISF-u, tj. samego polskiego podatnika. Smutne jest patrzeć, jak zaplanowana, długofalowa operacja obrzydzania Polaków i polskości w oczach polskiej młodzieży przynosi oczekiwane skutki. Jesteś tego nieświadomą, zindoktrynowaną ofiarą, jedną z wielu na forach, bezmyślnie, automatycznie sraj.cą na własne narodowe gniazdo, uznając to za powód do chluby.

JackHolborn

tak oczywiście. bo polski nie można krytykować chociażby w sztuce i kulturze, ani niczego w niej poprawiać. trzeba bezkrytycznie ją chwalić i za wszystko kochać i w ogóle i wtedy będzie na pewno dobrze

Marian_Kovalsky

Oczywiście, że można, ale z jakiegoś tajemniczego powodu wszystkie mainstreamowe pisma i prywatne TV, należące przecież do obcych narodów nigdy Polski i Polaków nie chwalą, wyłącznie krytykują.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones