PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=253908}

Benek

6,8 5 697
ocen
6,8 10 1 5697
5,5 2
oceny krytyków
Benek
powrót do forum filmu Benek

Film sympatyczny

ocenił(a) film na 6

ale czy rzeczywiście Śląsk tak wygląda? Bezprawie kojarzące mi się to trochę z niektórymi
krajami ameryki południowej i ogromna bieda. Nie znam za bardzo Śląska ale wydaje mi
się że cywilizacyjnie nie odbiega od reszty kraju. Chyba że się mylę.

ocenił(a) film na 8
2222

i może dlatego, że nie odbiega tak właśnie wygląda ;-]
a poważnie sympatyczny to dobre określenie, aż się gęba czasem sama uśmiecha
pozytywne kino

2222

Nie mylisz się. Twórcom filmu pomieszały się realia - pracujący, żonaci górnicy nie mieszkali z mamusiami i braćmi pod jednym dachem w starej kamienicy i nie żywili się głównie żurem, stać ich było na znacznie więcej. Na temat bezprawia się nie wypowiadam, bo o tym akurat nic nie wiem.

2222

mieszkam na Śląsku,z okna i ogrodu widać szyb i hałdę.jeszcze niedawno zwożono tam kamień i tłum bezrobotnych wybierał z tego grudy węgla.potem na składakach z trudem wieżli urobek w workach.w pobliżu był biedaszyb-prowizoryczny płytki szyb.
piękny film,prawdziwy,tyle,że dla dldzi spoza ŚLĄSKA NIEZROZUMIAŁY

ocenił(a) film na 6
pinio46

Jeśli rzeczywiście tak to wygląda to trochę smutno. A film nie jest niezrozumiały. To bardzo prosta historia. Może trochę dziwić bieda, ale ta w sumie jest wszędzie jak się lepiej przyjrzeć.

2222

Jestem ze Śląska i mogę się wypowiedzieć na ten temat-są enklawy biedy ale na pewno nie w rodzinach górniczych. Oczywiście jak kopalnie są zamykane to powstają dzielnice bezrobotnych a to prowadzi do biedy. Średnia zarobków na Śląsku jest najwyższa w kraju dzięki górnikom więc biedy w takich rodzinach być nie może. Film pokazuje byłych górników i elwrów w sposób rzetelny.

ocenił(a) film na 8
kasjan45

Na początku bylismy pewni, że film przedstawia czasy komuny o.O

Też się po nim zastanawiałam, czy to tak patologicznie wygląda i czy górnicy, którzy mało nie zarabiają klepią taka biedę?

P.S. Mam dośc tej gwary na najbliższy rok :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones